Klempířská výroba


Klempířská výroba je jednou ze stěžejních aktivit firmy. V oboru zpracování plechu máme dlouholeté zkušenosti. Důraz klademe na rychlost, přesnost a pečlivost.

Plechové falcované krytiny


Falcované krytiny se používají nejen na střechách s nízkým sklonem cca 5°-25°, ale obliba je stále i u sklonů větších 25°-70°. Je velmi dobře tvarovatelná, proto ji lze použít jak v moderní architektuře, tak i na zastřešení různých atypických věžiček s oblým půdorysem v historických centrech měst.

Díky pevnosti a nepropustnosti spojů je vhodná do horských a vysokohorských oblastí. Falcovaná krytina se jako jediná může vyrábět přímo na místě stavby, což umožňuje vyrobit pásy v jakékoliv délce.

Falcování je metoda spojování plechů střešní krytiny. Na stranách falcovaného plechového pásu je stojatá drážka (falc) vedená od okapové hrany až na hřeben střechy. Plechové pásy se bočně spojují uzavřením zmíněných dvojitých stojatých drážek.

Plechové fasády


Plechové fasády patří k jednomu z moderních prvků současné architektury. Umožňují objekt izolovat a chránit před nepříznivými vlivy okolního prostředí, ale především dotvářejí neobyčejný estetický ráz celého objektu. Jsou vhodné zejména pro komerční objekty, výrobní haly a sklady, ale také k opláštění rodinných či bytových domů.

Fasády se nejčastěji provádí z plechových šablon, kazet, lamel či trapézového plechu. Výhodou daných fasád je rychlé a suché provedení. Další předností je, že objekt po provedení plechové fasády může „dýchat“. Proto se také někdy nazývají provětrávané fasády.

Plechové skládané krytiny


Plechové skládané krytiny připomínají "klasickou" střešní krytinu jako je eternit, taška nebo šindel. Tyto skládané krytiny například PREFA se pokládají zejména na plné bednění.

Střecha získá díky široké paletě barev efektní vzhled, zapadající do moderní zástavby. Výhodou plechových šablon je, že se dají použít i u členitějších střech a vzniká jen malý odpad.

Klempířské prvky


Klempířskými prvky rozumíme žlaby, svody, úžlabí, lemování komínů, zdí a nadezdívek, parapety vikýřů apod. Výměny těchto prvků znamenají mnohdy částečné rozebrání střechy, proto je vhodné, aby životnost klempířských prvků korespondovala s životností střešní krytiny.